Pencere Temizliği için 6 İpucu

Pencereler, dışardan gelen birçok farklı maddeye maruz kalır. Egzoz, toz, yağmur ve nemin etkisiyle camlarda kirlenir. Zorlu kirlere maruz kalmış pencerenin temizliği için, uğraşmaya gerek kalmadan temiz pencerelere kavuşmanın 6 temizlik ipucu vardır.

Sirke: Sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Sirke, kirlerin kolayca çıkmasını sağlar ve camları ovmanıza gerek kalmayacaktır.
Cam temizleme bezi: Marketlerde cam silmek için özel olarak satılan bezleri tercih edebilir ya da gazete kağıdı ile silebilirsiniz.
Pencereleri bulutlu günlerde temizleyin: Temizlik işlemini güneşli bir günde yapmak, güneş nedeniyle bazı lekelerin ortaya çıkmasına yol açar.
Çok kirli pencerelerin temizliği: Pencereleri uzun zamandır silmiyorsanız çok kirlenmiş durumdadır. Temizlik işlemi için gözenekli bir süngere su damlatarak temizleyebilir, mikrofiber bez ile de parlatma işlemi yapabilirsiniz.
Dikey ve yatay hareketler: Temizlik işlemi bittiğinde sizi rahatsız eden çizgiler ve kirler olduğunu fark ettiğinizde; iç kısımları yanlardan doğru temizleyerek elinizle dikey hareketler yapmalısınız.
Panjurlar: Panjur temizliğinde antiseptik sprey püskürtün ve silmek için leke ya da iz bırakmayacak türde bez kullanın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın