6 İpucu İle Pencere Temizliği

Pencereler, dışarıdan gelen birçok farklı maddeye maruz kalır. Egzoz, toz, yağmur ve nemin etkisiyle camlarda kirlenir. Zorlu kirlere maruz kalmış pencerenin temizliği için, uğraşmaya gerek kalmadan temiz pencerelere kavuşmanın 6 temizlik ipucu vardır.

Sirke: Sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Sirke, kirlerin kolayca çıkmasını sağlar ve camları ovmanıza gerek kalmayacaktır.
Cam temizleme bezi: Marketlerde cam silmek için özel olarak satılan bezleri tercih edebilir ya da gazete kağıdı ile silebilirsiniz.
Pencereleri bulutlu günlerde temizleyin: Temizlik işlemini güneşli bir günde yapmak, güneş nedeniyle bazı lekelerin ortaya çıkmasına yol açar.
Çok kirli pencerelerin temizliği: Pencereleri uzun zamandır silmiyorsanız çok kirlenmiş durumdadır. Temizlik işlemi için gözenekli bir süngere su damlatarak temizleyebilir, mikrofiber bez ile de parlatma işlemi yapabilirsiniz.
Dikey ve yatay hareketler: Temizlik işlemi bittiğinde sizi rahatsız eden çizgiler ve kirler olduğunu fark ettiğinizde; iç kısımları yanlardan doğru temizleyerek elinizle dikey hareketler yapmalısınız.
Panjurlar: Panjur temizliğinde antiseptik sprey püskürtün ve silmek için leke ya da iz bırakmayacak türde bez kullanın.

Elbette bu işleri yapan profesyonel firmalardan da yardım alabilirsiniz. Balıkesir ev temizliği yazdığınızda Temizlik evim şirketinden destek alabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın