Buzdolabı Temizlemenin Püf Noktaları

Hayatımızda en çok kullandığımız yerlerden biri de buzdolabımız’dır. Yemeklerimizi muhafaza ettiğimiz ve sürekli temiz olması gereken yerlerden biridir. Mutfağımızın en önemli noktalarından biri olan buzdolapları’nın hijyenik olması, sağlığımız açısından oldukça önemli bir husustur.Sadece pis kokular yada bulunan lekelerin varlığıyla ilgili değil, çok temiz gibi gözükse de bir aylık bir zaman diliminde kirlenme olasılığından dolayı periyodik olarak temizlenmesi gerekir.

Püf noktalar

1. Buzdolabı raflarını yıkarken ve kurularken bulaşık eldiveni kullanmak, rafların elden kayıp kırılma ihtimaline karşı daha güvenli bir önlem olacaktır.

Buzdolabı temizlemenin püf noktaları

2. Buzdolabı içindeki inatçı lekeler için bir sıkımlık beyaz diş macunu kullanılabilir. İnatçı lekeleri yumuşatmak için bir diğer çözüm ise, kabartma tozu katılmış ılık su karışımını beze emdirerek bir kaç dakikalığına leke üzerinde bekletmektir.

3. Gerçek anlamda hijyen sağlamak için buzdolabı parçalarında, buzdolabının içi ve dışında silme, yıkama ve kurulama için ayrı bezler kullanılmalıdır.

4. Temizlik sonrası buzdolabı; bir çay kaşığı çay ağacı yağı, bir bardak suya katılıp karıştırılarak silinirse kalan küflerin temizlenmesinde ve yayılmasında engelleyici özelliğe sahiptir.

5. Temizlik sonrası buzdolabının arkalarında bir yerlere bir kap içerisinde kabartma tozu koymak kötü kokuların giderilmesinde etkilidir. Yine taze çekilmiş kahveyi bir kase içine koyarak buzdolabında saklamak aynı etkiye sahiptir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın