Ceza Avukatı

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Ağır Ceza Avukatı Nedir?

Türkiye’de yasal olarak avukatlık mesleğinde branş sistemi olmadığı gibi ağır ceza hukuku avukatı olarak da bir tanımlama yoktur. Ancak halk arasında ceza mahkemelerindeki davalara giren avukatlara bazen ağır ceza avukatı denildiği görülmektedir.

Ceza avukatı; kişi özgürlüğü ve mağdur hakları açısından toplumun en hassas problemleri ile uğraşmaktadır. Aslında her avukatın yaptığı gibi ağır ceza avukatı da savunma işlevini yerine getirmeye çalışmaktadır. Fakat; ağır ceza avukatının savunma işlevi diğer avukatlık branşlarının savunmasından daha farklıdır. Ağır ceza avukatı; direkt olarak kişinin özgürlüğünü ilgilendiren bir alanla ilgilenmektedir.

Savunmanın bu özellikli işlevi sebebiyle ceza avukatı; şüpheli yada sanığı savunurken müdafi olarak adlandırılmaktadır. Müdafi; koruyan, savunan ve müdafaa eden anlamlarını taşımaktadır.

Elif  Çavuşoğlu, Bursa’ da hizmet vermekte olan ve iş hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku alanlarında uzmanlaşmış değerli  ve işine önem veren bir avukattır.

Hizmet verdiği ceza hukuku faaliyetleri aşağıdaki gibidir:

Tutuklama kararlarına itiraz edilmesi.
El Koyma Kararlarına İtiraz edilmesi.
Süre tutum ve temyiz dilekçesi hazırlanması.
Adli Kontrol Kararlarına karşı itiraz işlemleri.
İnfaz Erteleme müracaatları ve takibi.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “ceza avukatı bursa” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz

Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa