Göz altı morluklarına doğal çözüm

Genellikle insanların en çok şikayet ettiği konulardan biridir göz altı morlukları.Göz altı morlukları neden olur peki?

Bunu hakkında kısa bilgi verelim.Göz altı morlukları genetik ve çevresel nedenlere bağlı olarak oluşabilir.Bunun yanında aşırı tuz tüketimi, yorgunluk , uykusuzluk, stres gibi bazı sebepler neden olabilir.Peki bu morlukları nasıl geçirebiliriz.

Öncelikle;

Salata suyu:Salatalık gözlerinize yatıştırıcı ve soğutma etkisi sağlayacak doğal doğal ilaçların başında gelir.Yapmanız gereken tek şey adet salatalığın presleyerek suyunu çıkartmak ve bir pamuk yardımıyla gözlerinize uygulamak.3-4 gün uyguladığınızda belirli sonuçlar alacaksınız.

Zerdeçal:Zerdeçal anti inflamatuar ve anti oksidan özellikleri ile bilinir ve göz altı morluklarına karşı oldukça etkilidir.Zerdeçal tozunu ananas suyu ile karıştırarak bir macun elde edelim.Macunu gözlerimizin altına sürüp 10-15 dk boyunca uygulayın.Bu şekilde 3-4 gün sonra morlukların kaybolduğunu görüceksiniz.

Elma:Elmanın içindeki doğal asitle göz altınızdaki morluklardan ve etrafındaki siyah halkalardan kurtulabilirsiniz.Küçük ince dilimler halinde elmayı kesin ve gözünüzün etrafına koyun ve yarım saat bekleyin.Morluklar gidene kadar uygulayın.

Limon suyu:Limon suyu C vitamini içermektedir.Pamuk yardımıyla gözünüzün içerisine kaçırmadan morluklara uygulayın.Daha sonra limon suyunu nemli bir bez yardımıyla temizleyelim.Günde 2-3 kere uygulayalım.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın