Kadıköy’de Nereleri Gezmelisiniz?

Avrupa Yakasında Bakırköy, Anadolu yakasında Kadıköy günün her saati yoğundur. Peki Kadıköy’de nereleri gezebilirsiniz?

Kadıköy tarihi yapılarından çok eğlence ve alışveriş caddeleriyle ünlüdür.

1-Haydrapaşa Garı

Eskiden İstanbul’a Anadolu’dan genelde tren ile gelinirdi. Eski Türk filmlerinin de vazgeçilmez mekanı olan Haydarpaşı Garı, Bağdat ve Hicaz Demir yolu hatlarının da başlangıç noktasıydı. Bir çok kez yangından zarar gören Haydarpaşa Garı,yangında çatısı ve en üst katı kullanılamaz hale gelmiştir.

2-Boğa Heykeli

Kadıköy’ün simgelerinden biri olan bu heykel,her zaman etrafında insanlarla dolu olur.Kadıköy’e gelenlerin aynı zamanda da buluşma noktasıdır.

3-Süreyya Opera Binası

1924 yılında Süreyya İlmen tarafından Opera, Bale ve Müzik gösterileri yapılması amacıyla tasarlanan bina, yıllarca yalnızca sinema salonu olarak kullanılmıştır.

Kadıköy Belediyesi tarafından 2 yıl boyunca aslına uygun olarak restore edilen yapı, 2007 yılından bu yana Süreyya Operası olarak hizmet vermektedir.

4-Moda Sahili

Özellikle hafta sonları arkadaşlarınızla deniz havası almak hemde keyif yapabileceğiniz bir yer ararsınız burası hoşunuza gidecektir.

Etrafta bolca restaurant ve kafeler sizi karşılıyor olacak.

5-Dondurmacı Ali Usta

Kadıköy ve Moda Bölgesinin en meşhur dondurmacısı olan Ali Usta’nın kapısında her zaman kuyruk olur. Özellikle fıstıklı, bademli ve cevizli dondurmalarını denemenizi tavsiye ederiz.

6-Kadıköy Barlar Sokağı

Cuma ve Cumartesi geceleri oldukça hareketli olan sokakta bir çok mekan yan yana bulunuyor.

7-Kadıköy Meyhaneler Sokağı

Akşamları meyhane, gündüzleri kafe olarak hizmet veren mekanların bulunduğu sokak her zaman kalabalık ve eğlenceli oluyor.

8-Kadıköy Antikacılar Sokağı

Kadıköy Tellalzade sokakta antika ve 2. el bir çok ürün bulabilirsiniz.

9-Kadıköy Bahariye Caddesi

Kadıköy’ün alışveriş merkezi olan caddede bir çok markayı yan yana bulabiliyorsunuz. Özellikle gündüz saatlerinde çok kalabalık olan Bahariye Caddesi’nde, mağazaların yanı sıra oturup bir şeyler içebileceğiniz kafeler ve yemek yiyebileceğiniz restaurantlar da bulunuyor.

10- Kadıköy Sanatçılar Sokağı

Kadıköy’de bir sokak sanatçılara ayrılmış durumda. Bu sokakta gezerken evinizi süsleyebilecek güzel bir tabloya rastlayabilirsiniz.

11-Kadıköy Akmar Pasajı

Kadıköy’ün en çok bilinen yerlerinden biri olan Akmar Pasajı’nda aradığınız birçok kitabı bulma şansınız var.

Kadıköy’ü gezdikten sonra ne yapabilirim? diye düşünüyorsanız Kadıköy sahilden kalkan “istanbul tours” teknelerine binip, mükemmel bir boğaz turu yapabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın