Kullanışlı Evler İçin Küçük Fikirler

Evlerinize küçük yaratıcı dokunuşlar yapmak ve farklı bir atmosfer katmak aslına bakarsanız hiçte zor değil Nasıl Mı?

1.İşlevsel Ürünler
Plastik ürünlerden yağmurluktan bahçede işlerinde kullanılan lastik çizmeye, temizlik fırçasından küreklere kadar aklınıza gelen her türlü araç gereçle eşyalarınızı bir kenara kancalar yardımıyla demirlere asmaya başlayabilirsiniz.

2.Vernik ve Boyama
Eskiyen ve rengi solan mobilyalarınızı vernik yardımıyla yeniden boyayarak canlandırabilirsiniz.Bu Konuda bilmeniz gereken bir ayrıntı;İşlem görmüş demirlere boyama işlemi yapmak önce paslanmaya karşı koruyucu bir ürün ya da boya uygulamanız, sizler için ilerde oluşabilecek olumsuz sonuçlarla karşılaşmamanızı sağlar. Hemde ham görünümü korumak için bir kat şeffaf vernik kullanmak işe yarayacaktır
Boyayıp verniklediğiniz ve evinizin bir köşesinde göz önündeki bir duvara asmayı tercih ederek duvar ve mobilyalarıyla uyumlu renk tonu yakalayarak dekorasyonda uyumu yakalayabilirsiniz.

3.Farklı Alanları Değerlendirin
Küçük Dokunuşları Sadece duvara birşeylere asarak yada monte ederek değilde kapı arkalarına ya da varsa merdiven boşluklarına da koyarak atık alanları değerlendirebilirsiniz.

4.Uygun Maliyet ve Ölçüler
IKEA-BAUHAUS gibi yapı marketlerden alacağanız alacağınız bu malzemelerin ölçüleri, kalınlıkları ve asmayı düşündüğünüz araç gereç ve eşyalara göre değişecektir. Teller ve işlenmemiş demirden galvanize demirler olmasında fayda olacağını düşünüyorum.
Demir detaylara perde yada dilediğiniz eşyalarınızı üzerine asarak düzenlemenizi tamamlayabilir farklı bir dekor elde edebilirsiniz.
Diğer bir uygulamada ekonomik uygulaması kolay çözümler yaratan vidalarla taşıyıcı bir pano hazırlayarak mutlu anılar yaşacağınız bir alan oluşturabilir.
Kafanızdaki kompozisyonla vidalarla oluşturulacak alanlar ve sonrasında kullanacağınız eşyalarınızı yerleştirmek kalacak.

5.Yapım Aşaması
Askı görevi üstlenecek vidaların iri ve uzun olanlarını tercih etmeniz de fayda olacaktır.
Düzenleme yapmak istediğiniz eşya ve araç gereçleri belirledikten sonra işe başlayacak duruma gelirsiniz ve Vidaları doğrudan duvara sabitlemek yerine, onları duvar ölçülerine uygun kestirip dilediğiniz renge boyayayarak bir sunta üzerinde kullanmak size kolaylık sağlayacaktır. Ve böylece duvar yüzeyi zedelemeyecek ve hoş olmayan bir görünümü engellemiş olacaksınız.

6.Doğru Kompozisyon
Yapıp asmak istediğiniz yada ön planda göstermek istediğiniz işleri nasıl yerleştireceğiniz konusunda düşünerek kafanızda bir kompozisyon oluşturun. Nasıl bir kompozisyon yaratmak istediğiniz tamamen istediğiniz size özgü olmakla birlikte görünümü de eşyalara göre değişecektir ve Karar verdikten sonra vidaları sabitlemek istediğiniz noktaları kurşun kalem yardımıyla işaretleyip Ardından vidaları duvar ya da suntalar yardımıyla biraz pay bırakarak sabitleyebilir ve oluşturduğunuz Panoyu başlarda bahsettiğim gibi duvara asmak zorunda olmayıp evinizde yeterli ölçüde boşluk bulunan gardırop ya da dolap arkasını da tercih edebilirsiniz

7.Metal kurtarıcılar ve Dayanıklı Malzemelerin Bağımsız Ünitelerle Birleşimi
El becerinize güvenen kişiler yapı marketlerde satılan hazır metal raf ve askı sistemlerinden faydalanabilir Fakat Diğer ürünlere göre maliyeti biraz daha fazla artabilir. Ve bunun karşılığında pek fazla zahmete girmeden kısa sürede kendi zevkinize göre bir düzenleme sistemine kavuşursunuz…Bu tür malzemeler dayanıklı olduğundan ısı ve neme karşı korumalı olarak üretildiğinden dış mekanlarda yani balkon ve teraslar da rahatlıkla kullanılabilme avantajına da sahip olursunuz. Dilerseniz bu düzenleme sistemlerini mutfağınıza da yerleştirerek size istediğiniz yerde istediğiniz eşyaları bulundurma özgürlüğü sunanan modern bir görünüm elde ederek Mutfaklardaki baharatlık ve benzeri aksesuarlarının çimstone tezgahta yer kaplamasını bu sistem sayesinde önleyebilir ve Evye olarak dizayn edilerek bulaşık makinasının yakınına yerleştirdiğiniz takdirde, deterjanlarınız  için kullanışlı bir düzenleme sistemi elde ederek açık bir sistem oluşturursunuz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın