Limonla Gelen Güzellik

Cilt lekeleri, siyah noktalar ve sivilceler için kullanılan en etkili yöntem limondur. Araştırmalara göre sebze ve meyveler benzediği organa iyi gelir. Limonun da pürüzsüz yapısı pürüzsüz bir cildi temsil etmektedir. Limonu tonik, temizleyici ve sıkılaştırıcı gibi farklı özellikler için kullanılabilir. Her temizlik uygulamasının başında temizlenen cilde sıkılmış limonu pamukla sürebilirsiniz. Biraz bekledikten sonra yıkamalısınız. Maske gibi uygulamalarınızdan sonra cilt bakımınızda etkili ve kalıcı bir sonuç elde etmek için limonu tonik olarak kullanmalısınız.

Zamansız çıkan sivilceleri ertesi güne kadar yok etmek istediğinizde limona batırdığınız pamuğun kuruyana kadar bekletilmesi gerekir.

Cilt lekelerine uygularken takviye olarak sirke kullanabilirsiniz. Yüzünüzde güneşin zararlı ışınları nedeniyle oluşmuş ve asla geçmeyen lekelerden veya geçmeyen sivilce izlerinden de kurtulmak için kullanılır. Asidik özelliklere sahip olmaları ciltteki lekelerin rengini açarak zamanla yok edecektir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın