Sağlık İçin Ahşap Tercih Edin!

Ahşabın eski zamanlardan beri kullanılan malzeme olması, ahşabın ne kadar sağlıklı ve ne kadar çok kullanışlı olduğunun göstergesidir. Temel malzeme olarak eskiden evlerin inşasında kullanılan malzeme, günümüzde yaşam alanlarımızda çokça kullanılmaya başlanmıştır.

Özellikle yaşam alanlarımızın vazgeçilmez malzemesi haline gelen ahşap, hem dayanıklı olması hem de sağlıklı olması nedeni ile kullanılmaktadır. Öncelikle ev inşasında tercih edilen, ayrıca ev içinde kullanılması da yaygın olan bir malzemedir.  Merdiven, kapı, pencere dışında zeminlerin de vazgeçilmez malzemesi olan ahşap en mantıklı karar olmaktadır. Isı ve nem dengesini sağlamasından dolayı özellikle parke için tercih edilmesinin en temel nedenidir. Kaliteli bir parke için üsküdar laminat parke ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ahşap merdiven ise evlerin dekorasyonunu tamamen değiştirebilecek detaylardan biri olmasının yanında dayanıklı olması nedeni ile dikkat çekmektedir. Merdiven detayında ahşabın kullanılması, basit mantığa sahip olmaktadır. Çocuklarımız için her şeyin en iyisini düşünür ve en iyisini yapmak isteriz. Bundan dolayı çocukların oynadıkları oyuncakları ve mobilyaları da en sağlıklı malzeme olan ahşaptan almak en mantıklısıdır. Son zamanlarda zararlı maddelerin kullanıldığı oyuncakları düşündüğümüzde, çocukların ahşap ile temas edecekleri bir ortamda büyütmek önemlidir. Çocuklarınız için ahşaptan yapılmış sağlıklı mobilyalar için mobilyanız inegölden sitesinden seçim yapabilirsiniz.

Bahçelerimiz de diğer yaşam alanlarımızdır. Ahşap kullanım alanları olarak bahçelerimiz de olan bahçe çitleri olmak üzere, hem saksılar hem de oturma alanları ahşap tercih edilmesi doğru olacaktır. Böylelikle göz yormayan ve doğal bir görünüm elde edersiniz.  Ahşabın görünümü hoştur ve herkesi etkiler. İnsan eli değmeden sağlanan renk geçişleri ve ortaya çıkan desenler mükemmel bir sanat eseri yaratmaktadır.  Bundan dolayı ahşabı görsellik istediğimiz her yerde kullanabiliriz. Dekorasyon olarak ahşap tablo ürünleri de tercih edilmektedir.

Görsellikten başka sağlıklı olmasından dolayı mutfaklarda da çok kullanılmaktadır. Son zamanlarda silikon ve plastik malzemelerin yaygınlaşması ve bunlarında sağlıksız olduğu anlaşıldığından mutfaklarda geçmişe dönüş yaşanmaktadır. Besinlerin zararlı maddeler ile temasını engellemesinden dolayı özellikle tahta kaşıklar, kesme tahtaları, meşe veya bambu kaplar kullanılmasına özen gösterilmeye başlanmıştır. Bunlar ve benzeri  pek çok ağaç kullanımı ile doğallığını korumaktadır.

Doğal bir atmosferde yaşamak ve sağlığımızı korumak için ahşap kullanımına özen göstermeliyiz.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın