Tavşan Peter [Peter Rabbit] Türkçe Dublajlı, sinemada sizin için izledik.

Vizyon Tarihi: 23 Şubat 2018

Yapımı : 2018 – ABD

Tür : Animasyon , Aile , Komedi , Macera

Süre: 93 Dak.

Yönetmen : Will Gluck

Oyuncular : Domhnall Gleeson, Rose Byrne, Sam Neill, Bernardo Santos, Deborah Rock

Seslendirenler : James Corden, Margot Robbie, Daisy Ridley, Elizabeth Debicki, Matt Lucas

Senaryo : Will Gluck

Yapımcı : Will Gluck

Tavşan Peter Film Konusu

Yıllardır özgürce yaşadıkları doğal ortamlarına kurduğu bahçeyi bölgedeki hayvanlara kapatan Thomas McGregor (Domhnall Gleeson) hayvanları çok kızdırmıştır. Özellikle Tavşan Peter, diğer hayvanları da örgütleyerek McGregor’la müthiş bir rekabete girişecektir.

Tavşan Peter filmini bu hafta ailece izlemek ve yorum yapabilmek için ümraniye’de bulunan Metro Garden Alışveriş merkezine gittik.

Metrogarden
Metrogarden

Dışarda yağmur yağıyordu. Metrogarden’a gidenler bilir üst açık bir alanı var ve yağmur yağdığı zaman alışveriş merkezine de aynı şekilde yağmur çiseliyor. Bilmeyenler için, bu bölümü de sizin için fotoğrafladık.

Metrogarden Üst Açık Alan
Metrogarden Üst Açık Alan

Cinemaximum’a geldiğimizde saat 4:15 civarı idi, maalesef sinema kalabalıkdı, gişe de 3 görevli personel olduğunu gördük, 4:30 seansına girmek istediğimizden, nasıl daha hızlı bilet satın alabileceğimizi sorduk, gişede ki görevliler, istersek yetkili biri ile görüşebileceğimizi yada internet üzerinden online bilet satın alabileceğimizi söyledi. Bi ara internetten bilet satın almayı istedik ve hatta denedik, neyse tam seans vakti gelmiştiki sıra bize geldi ve biletimizi satın alabildik.

Cinemaximum Metrogarden
Cinemaximum Metrogarden

Bilet fiyatlarını merak ediyorsanız, biz 3 kişi için, 2 tam bilet bir öğrenci olmak üzere 61TL ödeme yaptık, bir büyük kova mısır 2 tane kola alırsanız, fiyat 85.50TL oluyor. Bizde mısır menülü alanlardan olduğumuz için, mısırlarımız için ekstra ödeme yaptık. Tavşan Peter filmi, 10 nolu salonda oynuyor, merak edenler için onuda resimledik.

Cinemaximum 10 no salon
Cinemaximum 10 no salon

Film öncesi bildiğiniz gibi farklı firmaların reklamları yayınlanıyor, reklam bittikten sonra, gelecekte yayınlanacak birkaç filmin fragmanı size izletiliyor. Puloi: Asla Yalnız Uçmayacaksın ve

diğer bir fragman ise, Küçük Kahramanlar, Gnome Alone

Gelelim, Tavşan Peter Filmine. Öncelikle belirtmek isteriz ki, animasyon kalitesi gerçekten çok iyi, bu ayrı bir keyif katıyor. Tüm aile birlikte seyredebileceğiniz bir film. Film bir tavşan aile, arkadaşları, bir erkek ve bir  bayan oyuncu arasında geçiyor. Film son derece eğlenceli, filme sizde gittiğinizde bunu göreceksiniz. Filmi seyrederken çocuklar bol bol güldü ve bizde filmin birkaç sahnesinde güldük. Filmin eğlence kısmından ziyade, bir yetişkin olarak farklı yönlerini de dikkat çekmek istedik, amacımız farklı bilgiler size sunabilmek. İşte fark ettiklerimiz;

  1. Filmde erkek karaktere amcası öldükten sonra, bir ev ve bir bahçe miras kalıyor. Kendisi oranın kırsal bir kesim olduğunu düşünüyor ve ilk fırsatta satıp nakde dönüştürmek istiyor ve satıyor da, sonradan vazgeçiyor. Çünkü o evin komşu kızına aşık oluyor. Bizde çocuklarımız için çalışıp çaba sarfediyoruz ve onlar için birşeyler yapabilmek için çabalıyoruz. Zamanı geldiğinde hepimiz bu dünyadan ayrılacağımız ve varsa bir malımız mülkümüz, onlar içinde bir miras söz konusu olacak, acaba bizi takdir edecekler mi ? Yoksa filmde olduğu gibi, satmayı mı tercih edecekler. Bir diğer konuda hayat arkadaşımızı nerede bulacağımızı bilmiyoruz. Ummadığımız bir yer ve zamanda hayat arkadaşımızla karşılaşma olasılığımız var ? Buda gösteriyor ki, hayatımız süprizler ile dolu. Sizce de öyle değil mi?
  2. Filmde tavşanların özür dilemek için, başlarını birbirlerine dayamaları tasvir ediliyor, acaba gerçek hayatta bu gerçekten böyle mi ? Belgesel seyredenler muhtemelen biliyorlardır, acaba tavşanlar gerçekten bu şekilde mi özür diliyor ? Bazen özür dilemek gerçekten çok zor değilmi ? Siz ne düşünüyor sunuz? Tavşanlar kendilerine göre bir yöntem geliştirmişler, acaba biz insanlar kaç farklı şekilde özür diliyoruz? Hiç düşündünüz mü? Özür Dilerim demek bazen ne kadar zor değil mi? Bunu bizde insan olarak zaman zaman konuşmadan yada hal ve hareketlerimizle farklı bi şekilde izah etmeyi tercih etmiyor muyuz? Sizce?
  3. Filmin yine bir sahnesinde, erkek karakter terfi bekliyor ancak müdürlük görevi kendisine değil, patronun yeğeni olan kişiye, torpille veriliyor ve burası birleşik krallık, bu işler böyle oluyor bilirsin deniliyor. Acaba Türkiye’de de durum böyle mi ? Torpille bulunduğu yere gelen insan sayısı bizde de çok mu ? Gerçekten hak edenler hak ettikleri pozisyon ve göreve gelebiliyor mu? Siz ne düşünüyorsunuz?
  4. Filmin sonuna doğru tavşan peter yaptığı hatayı anlıyor ve düzeltmek için çaba sarfediyor. Acaba kaçımız hatalarımızdan ders alıyor ve düzeltmek için çaba sarf ediyoruz. Yada olan oldu, böyle kalsın deyip devam ediyoruz.Kaçımız hatalarımızı telafi etmek için çaba sarf ediyor?
  5. Filmde arkadaşların birbirlerine doğruyu gösterme çabaları var, acaba kaçımız arkadaş tavsiyelerini dinliyor ?

Bir film deyip geçmeyelim, yetişkinler film seyrederken filmde geçen sahnelerden birçok şey alıyor. Çoçuklarımız da öyle, onlar da bizim kadar detaylı düşünmeseler bile, mutlaka bir şeyler anlıyor ve bazı sahnelerden etkileniyor. Bu açıdan bakıldığında gerek sinemada gerekse televizyonlarda neler seyrettiklerini bizce çok önemli. Acaba onların neler seyrettiği konusunda ne kadar hassas davranıyoruz. Anne, baba, abla, kardeş veya abi olarak, ne kadar bu konuları önemsiyoruz, bunu bir düşünün derim.

Sizde bizimle bir şeyler paylaşmak yada bu yazıda yazılanlar ile ilgili bir yorum yapmak isterseniz, aşağıdaki yorum alanından yorum yaparak bize katılabilirsiniz. Hala bize üye değil misiniz? Ücretsiz olarak üye olabilir, sizde düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın