Tüketicilerin Mobilya Alma Kriterleri

Mobilyayı, yaşantımızda ihtiyaç duyduğumuz eşyaları koymak ve bulunduğumuz mekanı güzelleştirmek için kullanırız. Mobilya alırken tüketicilerin  en dikkat ettiği nokta ise kalite ve ürünle ilgili güvendir.

Yapılan bir araştırmada “mobilyanızı nereden alırsınız?” diye tüketiciye sorulduğunda, büyük çoğunluğu markalı mobilya mağazalarından cevabını vermiştir. Bir kısmı mobilyanın toplu olarak bulunduğu sitelerden, küçük bir kısmı mobilya konusunda isim yapmış illerdeki mobilyacılardan almayı tercih ettiğini söylemiştir. Araştırmanın en küçük kısmı mobilyalarını marangoza yaptırdığını söylemiştir.

Araştırmada ki bir diğer soru da “mobilyanızın ödeme şeklini hangi şekilde tercih edersiniz?” sorusuydu. Çoğunluğu taksitli alışveriş derken, bir kısmı vade farkı ve oranına bakıp karar veririm  dedi.

Tüketicilerin çoğu mobilya satın alırken,  taksit, iskonto ve ve vade kolaylığı sunan kampanyaları tercih ettiklerini ve  mobilya satın alırken en büyük kriterin markanın güvenilirliği ve ürünün kalitesi olduğunu söylemişlerdir. Bu kriterlere uyan bir firma isterseniz size inegöl mobilyası üreten ve satışını yapan  inegöl mobilya vadi firmasını önerebiliriz.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın