Ülkü Kız Öğrenci Yurdu

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu, uygun fiyatlı Ankara Kız Yurdu olarak 1993 yılından bu yana üniversite okumaya gelen yüksek öğrenim kız öğrencileri için kaliteli bir hizmet vermektedir. Yurt butik kız yurdu olarak faaliyete geçmiş olup öğrencilere ev sıcaklığında bir ortam sunmaktadır. Aynı zamanda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yurt çalışanları tarafından servis edilmektedir. Aynı şekilde odaların ve ortak alanların temizliği de yine yurt çalışanları tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca gün boyu sıcak su, ısınma ve wireless internet hizmeti bulunmaktadır. Hatta bütün odalarda her öğrenciye özel çalışma masası, sandalyesi ve kıyafet dolabı bulunmaktadır.

Metroya yakın ve çoğu üniversiteye yürüme mesafesindedir. Otobüs durakları ve metro yurdun bulunmuş olduğu sokağın hemen başındadır.  Ayrıca tüm semtlere giden otobüslerin ilk durağına 2 dk mesafededir.

Yurdun sağlamış olduğu hizmetlerin tümü hakkında bilgi edinmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili internet sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu

ANKARA’NIN EN NEZİH SEMTİNDE

TÜM OKULLARA KOLAY ULAŞIM

TED ÜNİVERSİTESİ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ CEBECİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

SIHHIYE KAMPÜSLERİNE

METROYA YAKINDIR

Sizde Ankara’da çocuğunuzun güvenli, temiz ve okuluna yakın bir yurt arayışında iseniz, Ankara Kız Öğrenci Yurdu web sitesinden odaları görerek bilgi edinebilir veya iletişim numaralarından irtibata geçebilirsiniz.

Üniversitede Yurtta Kalmak

Üniversite sınavlarının açıklanacağı bu dönemde öğrencilerin büyük bir bölümü üniversite tercihlerini yapacaktır. Kimisi bulunduğu şehirdeki okulları tercih edecekken kimisi de şehir dışındaki okulları tercih edecektir. Ailelerin ve öğrencilerin akıllarına takılan tek soru öğrenciler şehir dışında nerede kalacaktır. Öğrencilerin kendi evlerindeki gibi konforlu ve güvenli bir şekilde konaklayabilmesi için yurtlar ve apartlar bulunmaktadır.

Bu yurtlar ve apartlar genellikle fakültelere yakın yerlerde konumlandırılmıştır ki öğrenciler kolaylıkla okullarına ulaşım sağlayabilsinler. Bazı öğrenciler evlerde kalmayı tercih etmektedir. Fakat yurtlar evlere göre daha rahattır. Temizlik, yemek, fatura gibi bir çok sorun yurtta yoktur. Bu sebeple Ankara’daki kız öğrenci yurtları gibi yurtlarla irtibata geçerek sizde konforlu ve güvenli bir şekilde konaklayabilirsiniz. Ankara’da bulunan Ülkü Kız Öğrenci Yurdu Hizmetleri için linke tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.  Veya aşağıdaki iletişim numaralarından bilgi alabilirsiniz.

MEŞRUTİYET MAHALLESİ

KARANFİL SOKAK 

NO 61 KIZILAY BAKANLIKLAR

​Cep: 0-532-165 59 10