Zeynep Koltuk

Oyuncu Zeynep Koltuk, 1 Ocak 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası Türkiye’de bundan tam 21 yıl önce ilk F-16 uçağını test eden ve toplam 561 uçağın test uçuşlarını 1361 saat uçuş ve sıfır kaza başarısı ile tamamlayarak bu alanda dünya rekoru kıran Şener Koltuk’tur. İlk olarak Bilkent Üniversitesi İktisadi İdari Sosyal Bilimler Fakültesini bitiren güzel oyuncu daha sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Diksiyon, spikerlik, sunuculuk eğitimleri almış ve bir dönem TRT de sunuculuk yapmıştır. Tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu yapmaktadır. Kod Adı Kaos isimli diziyle oyunculuk kariyerine başlamıştır. Büyük çıkışı Adanalı Dizisiyle yakalamış ve herkes tarafından sevilmeye ve tanınmaya başlanmıştır. Bale, resim, piyano ve modern dans ile profesyonel olarak ilgilenmektedir.

Kişisel yeteneklerini saymakla bitiremeyeceğimiz güzel ve genç oyuncu aynı zamanda iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Fiziksel özellikleri ise boyu 171 cm, 57 kilo ve göz rengi mavi, saç rengi siyahtır. Muhteşem Yüzyılın ünlü oyuncusu Tolga Tekin ile evlidir. Bugüne kadar oynadığı dizi ve filmler aşağıdaki gibidir. Çok sempatik bir yüzü olan oyuncu, ekranlarda kendini izleyiciye sevdirmeyi kısa sürede başarmıştır. Hala kendisini izlemediyseniz tavsiye ederim…

Filmleri ve Dizileri :

2014 – Ezra (TV Dizisi)
2010 – 2012Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Aslı) (TV Dizisi)
2008 – Bizim Evin Halleri (Neva Ulusoy) (TV Dizisi)
2008 – 2009 – Adanalı (Maria) (TV Dizisi)
2008 – Bizim Evin Halleri (Neva Ulusoy ) (TV Dizisi)
2007 – Kod Adı Kaos (Rüya) (TV Dizisi)

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın