Açık Koltukları Temizlemede Kolaylıklar

Genellikle evimiz küçük olsa bile açık renklerle evimizi daha büyük ve daha ferah gösterebiliriz.Ama çoğu kadının korkusu açık renklerin çok çabuk kirlenmesi ve temizliğinin zor olmasıdır.Bu sebep’den dolayı genellikle koltuk seçimlerimizi koyu renklerde kullanırız.Peki ya bu koltukların temizliği çok kolay dersek?

Gelin size şimdi evdeki malzemelerimizle açık renk koltuklarımızı nasıl temizleyeceğimizi aktaralım.

Açık renk koltuk temizliği

Malzemeler
-Sıcak su
-Beyaz renkte bir bez
-Açık renkte bir sünger
-Sıvı bulaşık deterjanı
-Açık renkte elma sirkesi
-Karbonat

Bir kabın içerisine sıcak su ve bulaşık deterjanını koyalım ve iyice köpürtelim.Sıcak su olmasına özen gösterelim ve su soğumadan işleme geçelim.Beyaz renkteki bezi suya batıralım ve çıkartıp fazla olan suyu sıkalım.Bezde fazla su kalırsa koltuğunuz çok ıslanacaktır ve buda koltuklarınızın küflenip kokmasına sebep olur.Koltuğunuzu bez yardımı ile çok fazla bastırmadan silin. Bu esnada dairesel hareketler yapmaya özen gösterin.Silme işlemi tamamlandıktan sonra 10 dakika bekleyin. Süngeri biraz ıslatıp nemli hale getirin ve koltuğunuzu yeniden silin. Bunda amaç köpüğü ve sabunu koltuktan arındırmaktır. Böylece kuruduğunda koltuk kumaşında sertleşme olmaz.
Eğer bazı lekeler kaldıysa bir fincan sirke ve bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırarak sadece lekelerin olduğu bölümü yeniden silin. Sonrasında durulama işlemini yeniden tekrarlamanız gerekecek. Sirkenin koltuğunuzda koku bırakacağından asla endişelenmeyin. Koltuğunuz kuruduğunda sirke kokusu kesinlikle kalmayacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın