Hobi Kursları ve İsmek Kursları

Günlük yaşantımızda harıl harıl koşturmaca içindeyiz. Bazımız düzenli işe gidip gelir, bazısı okula gidip gelir ve bazımız evde gününü geçirmektedir. Ve bazen bu koşturmacadan sıkılıp yeni şeyler keşfetmek isteriz.  Bunlar kimi zaman yapmaktan keyif duyduğumuz hobilerdir. Yada yeni şeyler öğrenmek, bilgi birikimimizi genişletmek isteriz. Çünkü eksik olduğumuz konuları ya da istediğimiz bir konuyu ilerletmek için kursa gideriz . Bunun için açılmış çeşit çeşit kurslar vardır. Yeter ki siz hangi kursa gideceğinize karar verin. Zaman her birey için değerlidir. Ve zamanınızı değer verdiğiniz aktivitelerle değerlendirin.

Kursların hayatımızda önemli ve büyük etkileri vardır. En önemlilerinden birisi yeni arkadaşlıklar ve yeni dostluklar. Kurslar çevremizin genişlemesini sağlar ve bu sayede motivasyonumuz artar. Yeni arkadaşlıklarla beraber yeni bilgilerde öğreniriz. Hatta farklı ülkelerden bile arkadaşlıklar ediniriz. Kursların önemli etkilerinden biri de hiç kuşkusuz bireyleri topluma kazandırmasıdır. Çünkü kurslarda öğrenilen bilgiler, kişinin iş hayatında ki başarısını olumlu etkiler yaratmaktadır. Hatta bazı kurumsal firmalar şirket çalışanlarını hobi kurslarına gitmeye teşvik etmektedirler. Bu şekilde çalışanların daha verimli ve başarılı olduğu gözlemlenmiştir.

Eğitim sistemimiz bol sınavlı ve ezberci bir eğitim sistemi olduğu için çoğu kişi istemediği meslekleri seçmek zorunda kalıyor. Çoğu birey gelecek kaygısı ve toplumsal yönlendirmeler sebebiyle içinde var olan yetenekleri tanımaya fırsat bulamadan meslek ediniyorlar. Zaman geçtikten sonra asıl yeteneklerini keşfedip, bu meraklarını hobi olarak sürdürmeye çalışıyorlar. Hatta hobi olarak başlanan meslekleri,  zaman içinde yaptığı işe dönüştüren kişilerde çok fazla.

Eskiden hobi kursu deyince aklımıza resim, tiyatro, ahşap boyama gibi el sanatları gelirdi. Fakat değişen dünyaya ayak uyduran hobi kursları sektörü de pek çok seçenek sunmaktadır. Hem bizleri psikolojik olarak rahatlatmaya, hem de gelişen bilgi akışını paylaşmaya yönelik, yaratıcı ve eğlenceli kurslar çıkıyor. Bakın neler neler var. Organik tarım,  yemek kursları, çikolata yapımı, takı çizimi gibi bunlar sadece bazıları.

Özel kurslara gidecekseniz bunlar belki bütçenizi sarsabilir. Fakat İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan İSMEK kurslarına ücretsiz olarak kayıt yaptırabilirsiniz.

İSMEK Kurslarında birçok branş bulunmaktadır. Bunlar;

1-Ahşap Teknolojisi  5 Bölümden oluşmaktadır. Ahşap Boyama ve Vernikleme Elemanı, Ahşap Şekillendirmeci, Bilgisayar Destekli Proje Çizimi (Autocad), Model Gemi Yapımı, Yelkenli Gemi Yapımı.

2-Aile ve Tüketici Bilimleri 3 Bölümden oluşmaktadır. Çocuk Beslenmesi, Evlilik Öncesi Eğitim, Görgü Kuralları.

3-Bahçecilik  5 Bölümden oluşmaktadır.Bahçe Bakımı, Balkon Bahçeciliği, Mantar Yetiştiriciliği, Park, Bahçe ve Koruların Bakımı, Temel İç Mekan Bitkileri Yetiştiriciliği.

4-Bilişim Teknolojileri 70 Bölümden oluşmaktadır.Ağ TemelleriAğ Veri Tabanı (SQL Server Eğitimi), Android ile Mobil Programlama, App Inventor ile Android Uygulama Geliştirme, Arduino ile Robotik Programlama, ASP.NET MVC ile Web Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi Bilgi Güvenliği ,Bilinçlendirme Eğitimi Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) Bilgisayar Programlama,Teknikleri Bilgisayar Sistem Bakım Onarım, Bilgisayarda Doküman Hazırlama, Bilgisayarda Ödev Araştırma ve İndirme (Download) Metodları (12-16 Yaş Eğitimi), Bilgisayarda Ödev Araştırma ve İndirme (Download) Metodları (9-11 Yaş Eğitimi, )Blog Web Sitesi Yapımı (12-16 Yaş Eğitimi), Blog Web Sitesi Yapımı (9-11 Yaş Eğitimi, )Blog Web Sitesi Yapımı ve Bloggerlik BootstrapC# İle Proje Geliştirme, Eğitimi CCNA Security Cisco Network Eğitimi 1 (CCNA 1 ve CCNA 2), Cisco Network Eğitimi 2 (CCNA 3 ve CCNA 4), Dijital Okur Yazarlık, Dijital Pazarlama Uzmanlığı, E- Posta Sunucusu (Exchange Server Eğitimi), Etkili Sosyal Medya Kullanımı, Fortigate Firewall Eğitimi, Google Seo Adwords, Google ve Yandex Uygulamalarının Kullanımı, Görme Engelliler için Bilgisayar Kullanımı, Görsel Programlama (C# ile Form Uygulamaları Geliştirme), Güvenli İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı (12-16 Yaş Eğitimi), Güvenli İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı (9-11 Yaş Eğitimi), IOS ile Mobil Programlama İleri Excel Geliştirme ve Uyum Eğitimi İleri, Ofis Programları İnternet Programcısı (PHP Programlama), İnternet ve e-Posta Yönetimi, Java Programlama 1 (Java Standard Edition), Java Programlama 2 (Java Enterprise Edition), Java Programlama 3 (Spring Core & MVC), Kodlama Eğitimi (12-16 Yaş Eğitimi), Kodlama Eğitimi (9-11 Yaş Eğitimi)Mobil Uyumlu Web Sitesi Hazırlama Ofis Programları Kullanımı Ofis Programları Kullanımı (12-16 Yaş Eğitimi)Ofis Programları Kullanımı (9-11 Yaş Eğitimi) OpenCart E-Ticaret Eğitimi Photoshop ile Web Arayüz Hazırlama (12-16 Yaş Eğitimi) Photoshop ile Web Arayüz Tasarımı Php İle Proje Geliştirme Eğitimi Powerpoint İle Sunum Hazırlama Teknikleri (12-16 Yaş Eğitimi) Powerpoint İle Sunum Hazırlama Teknikleri (9-11 Yaş Eğitimi)Python Programlama Robot Uygulamaları (İleri Arduino) Server Sistemleri Proje Geliştirme Eğitimi Siber Güvenlik-1 (Ağ Güvenliği Temelleri) Sunucu İşletim Sistemleri (Server Sistem Eğitimi) Unity İle Oyun Programlama Veri Kurtarma ve Sistem Yedekleme Veri Tabanı (Access 2016 Eğitimi) Veri Tabanı Yönetimi – SQL Geliştirme ve Uyum Eğitimi Video Klip Hazırlama Teknikleri (12-16 Yaş Eğitimi) Video Klip Hazırlama Teknikleri (9-11 Yaş Eğitimi) Video ve Sunum Hazırlama Teknikleri Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri (WordPress Eğitimi) Web Tasarım (12-16 Yaş Eğitimi) Web Tasarım (9-11 Yaş Eğitimi) Web Tasarım Proje Geliştirme Eğitimi Web Tasarımı Web Uygulamaları Geliştirme (ASP.Net Programlama).

5-Büro Yönetim ve Sekreterlik 6 Bölümden oluşmaktadır. Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı, Kişisel Vizyon Geliştirme, Mülakat Teknikleri ve Özgeçmiş Oluşturma, Raporlama Teknikleri Eğitimi, Toplantı Yönetimi ve Organizasyonu, Yönetici Asistanı.

6-Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 17 Bölümden oluşmaktadır. 0-72 Ay Çocuk Gelişimi, 0-72 Ay Çocukları İçin Oyun ve Oyuncak 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri 37-72 Ay Çocukları İçin Dramatik Etkinlikler 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Bilinçli Hamilelik ve Bebek Bakımı Çocuk Bakım Elemanı Çocuk Gelişimi Eğitici Eğitimi Çocukla İletişim Çocuklarda Duygu ve Davranış Çocukta Temel İhtiyaçlar Eğiticinin Eğitimi Kurs Programı Evde Çocuk Bakımı Gelişimsel Etkinlikler (0-6 Yaş)Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireylere Yaklaşım Yetenek Eğitimi (12-16 Yaş Eğitimi) Yetenek Eğitimi (9-11 Yaş Eğitimi).

7-El Sanatları Teknolojisi 92 Bölümden oluşmaktadır. Ahşap Boyama Ahşap Yakarak Resimleme Ahşap Yakma Tekniği (Pyrogravure) Alüminyum Kabartma Banyo Takımları Dikimi Basit Nakış İğne Teknikleri Bebek Odası Hazırlama Bebek Yapımı Çanta ve Ev Aksesuarları Yapımı (12-16 Yaş Eğitimi) Çeyiz Ürünleri Hazırlama Çiviyle Dekoratif Örme Teknikleri Dantel Anglez Dantel Anglez Ajurlar Davul Derisi Abajur Yapma Davul Derisi Pano Yapma Dekoratif Ahşap Süsleme Dekoratif Ahşap Süsleme (12-16 Yaş Eğitimi) Dekoratif Boyutlu Nakış Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama Dekoratif Kırkyama Dekoratif Örtü Dikimi Deri Tablo Yapımı El Sanatları Elde Antep İşi Elde Beyaz İş Elde Çin İğnesi Elde Kurdela İşi Elde Maraş İşi Elde Tel Sarma Elde Türk İşi Elde Türk İşlemeleri Ev Tekstil Ürünleri Hazırlama Filografi Tekniği Halı Dokuma Hesap İşi İğne Oyası İğne Oyası Çiçek Yapımı İpek Kozası El Ürünleri el Mum Yapımı Kadife İşi Kağıt Çiçek (Quilling) Kağıt Rölyef Kanaviçe Kasnak Sallayarak Yapılan Makine Nakışları Keçe Aksesuarları Yapımı Keçe Aksesuarları Yapımı (12-16 Yaş Eğitimi) Keçe Yapımı Kırkyama Kırkyama İle Elde Birleştirme Koltuk Sandalye Giydirme Kösele Çanta Yapma Kösele Kemer Yapma Kum İşi Kum İşi Gravür Tekniği Kumaş Boyama Kumaş Desenleme Makinede Beyaz İş Makinede Çin İğnesi Makinede Dantel Sarma ve Piko Yapma Makinede Geleneksel Türk İşlemeleri Makinede Maraş İşi Makinede Türk İşi Metal Çiçek Yapma Mutfak Takımları Hazırlama Nevresim Takımları Dikimi Oyuncak Hayvan Yapım ıÖzel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama Özel Perdeler Hazırlama Rölyef Yapımı Salon Takımları Dikimi Sepet Örücülüğü Şifre Danteli Yapma Şile Bezi Dokuma Şiş Örgü Şapka Şiş Örücülüğünde Hırka Örme Şiş Örücülüğünde Şal Örme Şiş ve Tığ Örücülüğü Oyuncak Bebek Yapımı (Amigurumi)Tabii Kumaş Çiçek Yapma Takı Tasarımı (12-16 Yaş Eğitimi)Takılar (Misinalı – Çivili – Örme -Düğümlü) Tel Kırma Tel Kırma İğne Teknikleri Tığ Örgü Çanta Tığ Örücülüğü Tığ Örücülüğü Aksesuar Yapımı Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı Tutkallı Hamur Çiçek Yapma Üç Boyutlu Dekoratif Rölyef Yatak Odası Tekstili Hazırlama Yatak Örtüleri Dikimi Yöresel Kilim Dokuma Zikzak Makinede Aplike.

Yağlı boya resim öncesi işlemlerini hazırlama, resmi tuvale aktarma ve yağlı boya tekniğini uygulama bilgi ve becerisinin kazandırıldığı eğitim programıdır. Bu sayede yağlı boya tablo becerisini kazanmış olurlar.

8-Gazetecilik 1 Bölümden oluşmaktadır. Dijital Fotoğrafçılık.

9-Gıda Teknolojisi 10 Bölümden oluşmaktadır. Profesyonel Ekmekçilik Çeşitleri/Profesyonel Yöresel Türk Ekmekçiliği Profesyonel Ekmekçilik Eğitimleri/Butik Artisan Ekmek Çeşitleri Profesyonel Ekmekçilik Eğitimleri/Probiyotik Doğal Maya Kültüründen;Ekşi Mayalı Ekmek Yapımı Profesyonel Ekmekçilik Eğitimleri/Profesyonel Artisan Ekmekçilik Profesyonel Ekmekçilik Eğitimleri/Yöresel Ekmek Çeşitleri Temel Ekmekçilik Eğitimleri/Ekmek Üretimi Workshop Eğitimleri/Croissant – Danish Çeşitleri Workshop Eğitimleri/Ekşi Maya Ekmeği Yapımı Workshop Eğitimleri/Sandwich Ekmekleri Workshop Eğitimleri/Yöresel Simit Çeşitleri.

10-Giyim Üretim Teknolojileri 63 Bölümden oluşmaktadır. 3 Deneysel Kalıp ve Model Geliştirme 6-12 Yaş Çocuk Elbise Dikimi Abiye Giysi Kalıpları Hazırlama Abiye ve Gelinlik Tasarımı Artistik Çizim ve Drapaj Ayakkabı Tasarımı Ayakkabı ve Çanta Kalıbı Hazırlama Bilgisayarda Ayakkabı Tasarımı Bilgisayarda Çanta ve Aksesuar Tasarımı Bilgisayarda Giysi Kalıbı Hazırlama Bilgisayarda Kumaş ve Baskı Deseni Tasarımı Bilgisayarlı Modelistlik (Assyst) Bilgisayarlı Modelistlik (Polypattern) Bilgisayarlı Modelistlik (Stylecad) Bilgisayarlı Modelistlik (Wearcad) Bilgisayarlı Stilistlik Çanta Dikimi Çanta ve Aksesuar Tasarımı Çocuk Elbise Dikimi Çocuk Giyim Modelisti Çocuk Giysileri Tasarımı Çocuk Gösteri Giysileri Dikimi Deri Düz Dikiş Makineci Dijital Portfolyo Hazırlama Dokuma Konfeksiyon Makineci (Hazır Giyim) Drapaj Tekniğiyle Kadın Elbise Dikimi Droplandırma ve Pastal Resmi Hazırlama Erkek Giysileri Kalıp Hazırlama Erkek Giysileri Tasarımı Ferace Dikimi Giyim Aksesuarları Dikimi ( Şal Etol-Şapka-Çanta) Giysi Tasarımı (12-16 Yaş Eğitimi) Giysi Tasarımında Ürün Geliştirme Giysi Teknikleri Çizimi İç Giyim Tasarımı İleri Mulaj Teknikleri Kadın Dış Giysileri Dikimi Kadın Fantezi Elbise Dikimi Kadın Gelinlik Dikimi Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı Kadın Giysileri Artistik Çizim Kadın Giysileri Dikimi Kadın Giysileri Kalıp Hazırlama Kadın Üst Giysileri Dikimi (Drapaj Tekniğiyle Etek-Bluz-Elbise) Koleksiyon Planlama ve Hazırlama Kostüm Kalıpları Hazırlama ve Model Geliştirme Kostüm Tasarımı Manto Kaban Dikimi Moda Perakendeciliği Moda Portfolyosu Moda Tarihi ve Kültürü Moda Tasarım Moda Tasarımı İllüstratör Model Uygulamalı Serileme Teknikleri Pantolon Dikimi Pardösü Trençkot DikimiPratik Giysi Dikimi Pratik Giysi Kalıpları Hazırlama Stil Danışmanlığı 1. Seviye Stil Danışmanlığı İleri Seviye Şapka Dikimi Tekstil Yüzeyleri Tasarımı Yuvarlak Örme Konfeksiyon Makineci.

11-Grafik ve Fotoğraf 32 Bölümden oluşmaktadır. 3 Boyutlu Yazıcı Eğitimi 3D Studio Max Afiş Tasarımı (12-16 Yaş Eğitimi) Afiş Tasarımı (9-11 Yaş Eğitimi) ilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Corel Draw Çizgi Film ve Animasyon Çizgi Roman Atölyesi (12-16 Yaş Eğitimi) Dijital Yayıncılık Fotoğraf Çekim Teknikleri (İleri Seviye) Fotoğraf Çekimi Fotoğraf Çekimi (12-16 Yaş Eğitimi) Gazete Tasarımı (12-16 Yaş Eğitimi) Gazete Tasarımı (9-11 Yaş Eğitimi) Görsel İletişim Tasarımı Grafik Desen Çizimi İllüstrasyon Karakter Tasarımı (12-16 Yaş Eğitimi) Karakter Tasarımı (9-11 Yaş Eğitimi) Kitap Resimleme (12-16 Yaş Eğitimi) Kitap Resimleme (9-11 Yaş Eğitimi) Moda Fotoğrafçılığı Özel Gün Fotoğrafçılığı Özel Gün Grafik Tasarımları PhotoshopPhotoshop (12-16 Yaş Eğitimi) Photoshop (9-11 Yaş Eğitimi) Reklam Tasarımı (İleri Seviye) Storyboard (Görsel Senaryo Hazırlama) Televizyon Grafiği Üç Boyutlu Karakter Tasarımı (MAYA)Yayın Tasarımı.

12-Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri 30 Bölümden oluşmaktadır. Aromaterapi Cilt Bakım Teknikleri Cilt Bakımı ve Epilasyon Doğal Cilt Bakımı Eğitimi El Bakım Epilasyon-Depilasyon Fön Teknikleri Föncü İleri Kesim Teknikleri Kaş/Kirpik Tasarım Eğitimi Klasik Masaj Teknikleri Kontür Makyajı Kozmetik Satış Danışmanı Makyaj Yapma Teknikleri Makyör-Makyöz Manikürist Manikür-Pedikür Teknikleri Protez Tırnak Refleksoloji Masajı Saç Bakımı ve Yapımı Saç Ekleme Teknikleri Saç Renklendirme Saç Renklendirme Teknikleri Saç Sakal Kesimi Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri Sahne Makyajı Temel Makyaj Topuz Teknikleri Vücut Bakımı Yüz ve Vücut Masajı.

13-Halkla İlişkiler ve Organizasyon 1 Bölümden oluşmaktadır.Müşteri Asistanı.

14-Harita-Tapu Kadastro 1 Bölümden oluşmaktadır. Bilgisayar Destekli Harita Çizimi.

15-Hasta ve Yaşlı Hizmetleri 4 Bölümden oluşmaktadır. Evde Hasta ve Yaşlı Öz Bakımı Genel Sağlık Bilgisi Hasta Kabul İşlemleri Hasta ve Yaşlı Refakatçisi.

16-Hayvan Sağlığı 1 Bölümden oluşmaktadır. Pet Hayvanları.

17-Hayvan Yetiştiriciliği 1 Bölümden oluşmaktadır. Arıcılık.

18-Hukuk 2 Bölümden oluşmaktadır. Adli Kalem İşleri Adli Takip Elemanı.

19-Kişisel Gelişim ve Eğitim 41 Bölümden oluşmaktadır. Beden Dili Braille Alfabesi (Kabartma Yazı) DiksiyonDiksiyon (12-16 Yaş Eğitimi) Etkili Ders Anlatma Teknikleri Etkili Sunum Teknikleri Etkili ve Hızlı Okuma Gazetecilik Girişimcilik Hafıza Geliştirme ve Kalıcı Öğrenme İş Hayatında İletişim İş Organizasyonu İşaret Dili Öğretici ve Tercüman Eğitimi İşitme Engelliler Türkçe Kursu Kuran-ı Kerim (Braille Alfabesi) Okuma Kur’an-ı Kerim (Elifba) Okuma Kur’an-ı Kerim (Elifba) Okuma (12-16 Yaş Eğitimi) Kur’an-ı Kerim Tecvidli Okuma Kur’an-ı Kerim Tecvidli Okuma (12-16 Yaş Eğitimi) Liderlik Eğitimi Meslek Etiği Osmanlı Paleografyası Osmanlı Türkçesinde Arapça-Farsça Kurallar Osmanlı Türkçesinde Arşiv Metinleri ve Edebi Metinler Osmanlı Türkçesinde Kolay Metinler Osmanlıca Kitap Çeviri Eğitimi Osmanlıcada Türkçe Kelimelerinin İmlası Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi Problem Çözme ve Karar Verme Sağlıklı Beslenme Satranç (12-16 Yaş Eğitimi) Sosyal Hayatta İletişim Sosyal Medya Yönetimi Sosyal Medyada Ebeveyn Kontrolü Sunuculuk-Spikerlik Takım Çalışması Ve Yönetim Becerileri Türk İşaret Dili Türk İşaret Dili 2. Seviye Yazarlık Atölyesi Yazarlık Atölyesi (İleri Seviye).

20-Konaklama ve Seyahat Hizmetleri 2 Bölümden oluşmaktadır. Rezervasyon Elemanı Santralist.

21-Kuyumculuk Teknolojisi 10 Bölümden oluşmaktadır. Gümüş Kazaz Örücülüğü Gümüş Takı İşlemeciliği Hasır Örmeci Kazaz Şems Düğümü Mum Modelaj Mücevher ve Takı Tasarımı Çizim Teknikleri Takı Çizimi ve Üretimi Telkari ile Model Hazırlama Telkarici Trabzon Örme Tekniği.

22-Makine Teknolojisi 3 Bölümden oluşmaktadır. Autocad ile Mimari Proje Çizimi Inventor ile 3 Boyutlu Çizim Üç Boyutlu Çizim-Solidworks.

23-Matbaa 2 Bölümden oluşmaktadır. Ciltleme Masaüstü Yayıncılık.

24-Muhasebe ve Finansman 18  Bölümden oluşmaktadır. Beyannameler ve Bildirimler Bilgisayar Destekli Muhasebe Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Dönem Sonu Kapanış İşlemleri Excelde Muhasebe Uygulamaları İleri Seviye ETA SQLV8 İnşaat Muhasebesi İthalat İhracat İşlemleri ve Muhasebe Uygulamaları Mali Tablo Okuma ve Analiz Teknikleri Nebim V3 Eğitimi Ön Muhasebe Özlük İşleri ve Bordrolama Şirketler Muhasebesi Temel  Hesaplamalar UFRS/TFRS Uygulamalı Maliyet Muhasebesi Vergi Dairesi, Belediye ve Kurum İşlemleri.

25-Müzik ve Gösteri Sanatları 95 Bölümden oluşmaktadır. Akompanya Akor Eşlik Gitar Asma Davul Eğitimi (THO) 1. Seviy eAsma Davul Eğitimi (THO) 2. Seviye Bağlama (12-16 Yaş Eğitimi) Bağlama Akordu Bağlama Eğitimi (Bağlama Düzeni) 1. Seviye Bağlama Eğitimi (Bağlama Düzeni) 2. Seviye Bağlama Eğitimi (Bağlama Düzeni) 3. Seviye Bağlama Eğitimi (Bozuk Düzen) 1. Seviye Bağlama Eğitimi (Bozuk Düzen) 2. Seviye Bağlama Eğitimi (Bozuk Düzen) 3. Seviye Balaban/Duduk (Mey Ailesinden) Eğitimi 1. Seviye Batı Müziği Orkestrası Bendir Eğitimi (THO) 1. Seviye Bendir Eğitimi (THO) 2. Seviye Bendir Eğitimi (TSM) 1. Seviye Bendir Eğitimi (TSM) 2. Seviye Bendir Eğitimi (TSM) 3. Seviye Caz Gitar Çello Eğitimi 1. Seviye Çello Eğitimi 2. Seviye Çello Eğitimi 3. Seviye Darbuka Eğitimi (THO) 1. Seviye Darbuka Eğitimi (TSM) 1. Seviye Darbuka Eğitimi (TSM) 2. Seviye Drama Güzel Sanatlara Hazırlık (Müzik) Hafif Müzik Korosu (Batı Müziği) 1. Seviye Hafif Müzik Korosu (Batı Müziği) 2. Seviye Kabak Kemane Eğitimi 1. Seviye Kabak Kemane Eğitimi 2. Seviye Kanun Eğitimi 1. Seviye Kanun Eğitimi 2. Seviye Karadeniz Kemençe Eğitimi 1. Seviye Karadeniz Kemençe Eğitimi 2. Seviye Keman Eğitimi (Batı Müziği) 1. Seviye Keman Eğitimi (Batı Müziği) 2. Seviye Keman Eğitimi (Batı Müziği) 3. Seviye Keman Eğitimi (Türk Müziği) 1. Seviye Keman Eğitimi (Türk Müziği) 2. Seviye Keman Eğitimi (Türk Müziği) 3. Seviye Klasik Gitar (12-16 Yaş Eğitimi)Klasik Gitar 1. Seviye Klasik Gitar 2. Seviye Klasik Gitar 3. Seviye Kopuz Eğitimi 1. Seviye  Kopuz Eğitimi 2. Seviye Makam ve Usul (Türk Müziği)Müzik Müzik ve Kayıt Teknolojileri Ney (12-16 Yaş Eğitimi) Ney Eğitimi 1. Seviye Ney Eğitimi 2. Seviye Ney Eğitimi 3. Seviye Perdesiz Gitar Eğitimi 1. Seviye Piyano (12-16 Yaş Eğitimi)Piyano Eğitimi 1. Seviye Piyano Eğitimi 2. Seviye Piyano Eğitimi 3. Seviye Rebap 1. Seviye Ses Eğitimi 1. Seviye Ses Eğitimi 2. Seviye Ses Eğitimi 3. Seviye Seslendirme/Dublaj Solfej (Batı Müziği) Eğitimi 1. Seviye Solfej (Batı Müziği) Eğitimi 2. Seviye Solfej (Türk Halk Müziği) Eğitimi 1. Seviye Solfej (Türk Halk Müziği) Eğitimi 2. Seviye Solfej (Türk Sanat Müziği) Eğitimi 1. Seviye Solfej (Türk Sanat Müziği) Eğitimi 2. Seviye Solfej (Türk Sanat Müziği) Eğitimi 3. Seviye Tiyatro (12-16 Yaş Eğitimi)Toplu İcra Eğitimi Türk Halk Müziği Korosu (12-16 Yaş Eğitimi)Türk Halk Müziği Korosu 1. Seviye Türk Halk Müziği Korosu 2. Seviye Türk Halk Oyunları (12-16 Yaş Eğitimi)Türk Halk Oyunları 1. Seviye Türk Halk Oyunları 2. Seviye Türk Halk Oyunları 3. Seviye Türk Müziği Korosu (12-16 Yaş Eğitimi)Türk Sanat Müziği Korosu 1. Seviye Türk Sanat Müziği Korosu 2. Seviye Türk Sanat Müziği Korosu 3. Seviye Türk Tasavvuf Korosu 1. Seviye Türk Tasavvuf Korosu 2. Seviye Ud Akordu Ud Eğitimi 1. Seviye Ud Eğitimi 2. Seviye Ud Eğitimi 3. Seviye Uygulamalı Tiyatro Uygulamalı Tiyatro (İleri Seviye)Yan Flüt Eğitimi ( Batı Müziği) 1. Seviye Yan Flüt Eğitimi ( Batı Müziği) 2. Seviye Yan Flüt Eğitimi ( Batı Müziği) 3. Seviye

26-Okuma Yazma 2 Bölümden oluşmaktadır. Okuma-Yazma I. Kademe Okuma-Yazma II. Kademe.

27-Pazarlama ve Perakende 12 Bölümden oluşmaktadır. Bina ve Site Yönetimi Depo Görevlisi Emlak Danışmanlığı Et ve Et Ürünleri Satış Elemanı (Kasap)Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Meyve ve Sebze Satış Elemanı (Manav) Mortgage Brokerliği Satış Görevlisi Su ve Deniz Ürünleri Satış Elemanı (Balıkçı) Şarkütör Teknolojik Market Satış Elemanı Telekomünikasyon Eğitimi.

28-Radyo – Televizyon 3 Bölümden oluşmaktadır. Kısa Film Yapımı Radyo Programcısı Senaryo Yazarlığı.

29-Sağlık 3 Bölümden oluşmaktadır. Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar için Hijyen Eğitimi İlk Yardım Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Personel Eğitimi.

30-Sanat ve Tasarım 32 Bölümden oluşmaktadır. Bilimsel Bitki Çizimi Desen TasarımıDesen Tasarımı 2. Seviye Ebru Ebru (12-16 Yaş Eğitimi) Guaj Boya Resim Heykel Hüsn-i Hat Kalem İşi Kaligrafi Karakalem (12-16 Yaş Eğitimi) Karakalem Eğitimi 1. Seviye  Karakalem Eğitimi 2. Seviye Kât’ı Minyatür Modern Hat Uygulama Özgün Baskı (Gravür)Özgün Baskı (Serigrafi)Resim Resim (12-16 Yaş Eğitimi) Resim Sanat Eğitimi Resim Sanat Teorisi Sanatsal Mozaik Sanatsal Mozaik 2. Seviye Sedef Kakma Sulu Boya Eğitimi Temel Sanat Eğitimi Tezhip Üç Boyutlu Şekillendirme Yağlı Boya Resim Yazmacılık Yazmacılık (2. Seviye).

31-Seramik ve Cam 8 Bölümden oluşmaktadır. Boyacı-Çini İşlemeci Cam Süs Eşyası Yapımı Ön Üflemeci Seramik Biçimlendirme Seramik Biçimlendirme (12-16 Yaş Eğitimi) Sır Üstü Porselen Dekorlama Soğuk Cam Boyama Transferci.

32-Spor 5 Bölümden oluşmaktadır. Aerobik Crunch (Bayan) Fitness (Bay) Fitness (Bayan) Pilates (Bayan).

33-Tarım Teknolojileri 4 Bölümden oluşmaktadır. Meyve Ağaçlarında Aşılama Meyve Ağaçlarında Budama Organik Tarım Sebze Fidesi Üretimi.

34-Tekstil Teknolojisi 1 Bölümden oluşmaktadır. Trikotaj.

35-Yabancı Diller 69 Bölümden oluşmaktadır. Almanca A1 SeviyesiAlmanca B1 Seviyesi Almanca A1.1 (12-16 Yaş Eğitimi) Almanca A1.2 (12-16 Yaş Eğitimi) Almanca A2 Seviyesi Almanca A2.1 (12-16 Yaş Eğitimi) Almanca A2.2 (12-16 Yaş Eğitimi) Arapça A1 Seviyesi Arapça B1 Seviyesi Arapça A1.1 (12-16 Yaş Eğitimi) Arapça A1.2 (12-16 Yaş Eğitimi) Arapça A2 Seviyesi Arapça A2.1 (12-16 Yaş Eğitimi) Arapça A2.2 (12-16 Yaş Eğitimi) Arapça Ardıl ve Simultane Çeviri Eğitimi Arapça B2 Seviyesi Arapça C1 Seviyesi Çince A1 Seviyesi Çince A2 Seviyesi Çince B1 Seviyesi Farsça A1 Seviyesi Farsça A2 Seviyesi Farsça B1 Seviyesi Farsça B2 Seviyesi Fransızca A1 Seviyesi Fransızca B1 Seviyesi Fransızca A1.1 (12-16 Yaş Eğitimi) Fransızca A1.2 (12-16 Yaş Eğitimi) Fransızca A2 Seviyesi Fransızca A2.1 (12-16 Yaş Eğitimi) Fransızca A2.2 (12-16 Yaş Eğitimi) İngilizce B2 Seviyesi İngilizce C1 Seviyesi İngilizce A1 Seviyesi İngilizce A1.1 (12-16 Yaş Eğitimi) İngilizce A1.2 (12-16 Yaş Eğitimi) İngilizce A2 Seviyesi İngilizce A2.1 (12-16 Yaş Eğitimi) İngilizce A2.2 (12-16 Yaş Eğitimi) İngilizce B1 Seviyesi İngilizce Kitap Çeviri Eğitimi İspanyolca B1 Seviyesi İspanyolca A1 Seviyesi İspanyolca A2 Seviyesi İtalyanca A1 Seviyesi İtalyanca A2 Seviyesi İtalyanca B1 Seviyesi Japonca A1 Seviyesi Japonca A2 Seviyesi Japonca B1 Seviyesi Japonca B2 Seviyesi Klasik Arapça Korece A1 Seviyesi Korece A2 Seviyesi Mesleki İngilizce (Bilişim Teknolojileri) Mesleki İngilizce (Konaklama) Rusça A1 Seviyesi Rusça A2 Seviyesi Rusça B1 Seviyesi Türkçe A1 Seviyesi Türkçe A1.1 (12-16 Yaş Eğitimi) Türkçe A1.2 (12-16 Yaş Eğitimi) Türkçe A2 Seviyesi Türkçe A2.1 (12-16 Yaş Eğitimi) Türkçe A2.2 (12-16 Yaş Eğitimi) Türkçe B1 Seviyesi Türkçe B2 Seviyesi YDS Hazırlık Kursu (Arapça) YDS Hazırlık Kursu (İngilizce).

İngilizce eğitiminizi burada tamamlayıp akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyorsanız eğer istanbul tour hizmeti veren firmalarda rehber olarak çalışabilme imkanınız vardır.

36-Yiyecek İçecek Hizmetleri 49 Bölümden oluşmaktadır. Aşçı Çırağı Aşçı Yardımcısı Aşçılık Eğitimleri (12-16 Yaş Eğitimi) Baklava Yapımı Besinlerin Kimyasal Reaksiyonları Butik Pastacılık Cup Cake, Muffin Yapımı Çikolata Yapımı ve Sunumu Dünya Mutfağı Ev Yemekleri Hazırlama Hamur Teknikleri Kebapcı-Izgaracı- Dönerci Eğitimi Makarna ve Sosları Yapımı Makaron Yapım Teknikleri ve Sunumu Osmanlı Saray Mutfağı Osmanlı Şerbetleri Yapımı Pasta Satış Elemanı Pastacı Çırağı Pastacı Yardımcısı Pastacılık Eğitimleri (12-16 Yaş Eğitimi) Peynir Yapım Teknikleri Pideci Pizza Yapımı Pizzacı Profesyonel Pastacılık Eğitimleri/Artisan Pastacılık Üretim ve Sunum Teknikleri Profesyonel Pastacılık Eğitimleri/Butik Çikolata Hazırlama Profesyonel Pastacılık Eğitimleri/Butik Pasta Profesyonel Pastacılık Eğitimleri/Özel Gün Pastaları Profesyonel Pastacılık Eğitimleri/Pastacı Yardımcısı Reçel ve Marmelat Yapımı Soğuk Yiyecek Hazırlama Special Kurabiye Hazırlama Suşi Yapımı Sütlü Tatlılar Hazırlama Şeker Hamuru ile Pasta Süsleme Teknikleri Temel Aşçılık Eğitimi Temel Pastacılık Eğitimi Temel Pastacılık Eğitimleri/Pastacı Çırağı Temel Pastacılık Eğitimleri/Yaş Pasta Yapımı Turşu Yapımı Türk Mutfağı Workshop Eğitimleri/Special Cake Çeşitleri Workshop Eğitimleri/Şeker Hamurundan Çiçek Modelleme Workshop Eğitimleri/Tart-Quiche Lorraine Çeşitleri Yaş Pasta Yapımı Yiyecek İçecek Hizmetleri Servis Görevlisi Yiyecek İçecek Hizmetleri Temizlik Görevlisi Yiyecek İçecek İşletmeciliği Zeytinyağlılar ve Salata Yapımı.

İstanbul’da bir çok şubesi bulunan İsmek kurslarına kayıt olabilirsiniz. İster meslek olarak yapın isterseniz hobi olarak devam ettirin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın