Ankara Kız Öğrenci Yurdu Hakkında Bilgi

Ankara Kız Öğrenci Yurdu olarak,  Ankara‘da kız öğrencilerimiz için ev konforunda hizmet sağlamaktayız. Yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği, 24 saat ısınma ve  sıcak su hizmetleri bulunmaktadır. Banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz.

Kızılay Kız Yurdu Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Butik Kız Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülerek ve tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Çünkü sağlığınız bizim herşeyden önemlidir.

Ankara Kız Öğrenci Yurdu Hakkında

Ankara’da kurulmuş olan Ülkü kız öğrenci yurdu uzun yılardır kız öğrencilerine güvenli ve kaliteli konaklama sağlayan yurtlardan biridir. Türkiye’nin dört bir yanından üniversite okumak için binlerce öğrenci Ankara’ya gelmektedir. Öğrencilerin güvenli bir şekilde konaklaması, evlerindeki sıcak ortamı aramaması ve sadece derslerine odaklanmaları için yemek, temizlik gibi ihtiyaçlarını yurt tarafından yapılması onlar için büyük bir avantajdır. Böylelikle öğrenciler ders dışında ki ihtiyaçlarını düşünmek zorunda kalmadıkları gibi aileler de çocukları için daha az endişelenmiş olurlar.

Tabi her öğrenci yurtta kalmak istemez bazı öğrenciler ev tutmak isteyebilirler. Fakat ev tutan öğrencilerin düşünmesi gereken sadece dersleri olmayacaktır. Hele ki ev arkadaşı ile anlaşamıyorsa temizlik, yemek yapma gibi ihtiyaçların giderilmesi sorun teşkil etmeye başlayacaktır. Ayrıca ısınma ve internet problemi yaşayabilirler. Öğrencinin amacı sadece okumaksa en güvenli ve kaliteli hizmeti yurtlardan alabilirsiniz. Ülkü Kız Öğrenci Yurdu bu anlamda kaliteli bir yurttur. Aynı zamanda ailelerin de içini rahatlatan Ülkü Kızılay Kız Yurdu Hizmetleri güzel ve konforlu bir yurt ortamını sunmaktadır.

Ankara Kız Yurdunda Kalmanın Diğer Avantajları

Yurtta kalan öğrencilerin her bölümden arkadaş çevresi olmaktadır.  Böylece ileri ki yaşamında bu arkadaşlıklar büyük fırsatları yakalamasına sebep olur.

Yurtta paylaşım öğrenilmektedir. Özellikle tek çocuk olarak dünyaya gelen bireyler gençliğinde paylaşımı genellikle bilmezler. Bu durum arkadaş ortamlarında da dışlanmasına neden olmaktadır.

Kalıcı dostlukların adresi yurtlardır. Özellikle aileden uzak bir yerde en yakın kişi oda arkadaşı yada yurt arkadaşıdır.

İnsanların kendi sorumluluklarını öğrendiği tek yer yurtlardır.

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu

İletişim Adresi: Meşrutiyet Mahallesi, Karanfil Sokak, No:61 Kızılay Bakanlıklar /Ankara

İletişim Numarası: 0532 165 59