Avukat Leman Elif Çavuşoğlu

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Ağır Ceza Avukatı

Avukatlık mesleğinin en zor çalışma alanlarından biri ağır ceza avukatı olmaktır. Ağır ceza avukatı; hem kişinin özgürlüğü açısından hem kişi özgürlüğü açısından hemde mağdur haklarının açısından toplumun en hassas sorunları ile uğraşmaktadır. Aslında her avukatın yaptığı gibi ağır ceza avukatı da savunma işlevini yerine getirmeye çalışmaktadır. Fakat, ağır ceza avukatlarının savunma işlevi diğer avukatlık branşlarının savunma işlevinden farklı olmaktadır. Ağır ceza avukatı, doğrudan kişi özgürlüğünü ilgilendiren alanlarda ilgilenir.

Savunmanın bu özellikli işlevi sebebi ile ceza avukatı sanığı yada şüpheliyi savunurken müdafi olarak adlandırılmaktadır. Müdafi Arapça kökenli bir kelimedir ve savunan, koruyan ve müdafaa eden anlamına gelmektedir. Avukat, sanığın hukuki temsilcisi konumundadır. Ağır ceza avukatı müvekkilini mahkeme nezdinde savunur. Bursa’da ceza avukatı arıyorsanız Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Ceza soruşturmalarını ve davalarını takip eden kişilere ceza avukatı denir. Ceza soruşturması veya yargılaması suçun işlenmesinden sonra başlar. Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu gibi ceza avukatlar çoğunlukla suç işlenmesinden sonra bu sürecin tarafı olan kişilere hukuki destek verir.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/