Duvar Kağıdı Nasıl Sökülmeli?

Duvar kağıtları en çok kullanılan dekorasyonlar ürünlerinden biridir. Duvarlar ne kadar eski ve hoş olmayan görünüme sahip olursa olsun duvar kağıdı sayesinde tamamen farklı bir dekorasyon yakalamanız mümkündür. Duvar kağıdı özellikle kiracılar için büyük bir avantajdır. Kiralanacak evin duvarlarını tamamen tamir ettirmek mümkün olmasa da ev sahibi izin verdiği takdirde istenilen renk ve desenlere göre duvar kağıtları kullanılabilir.

Çok farklı amaçlarla kullanılan duvar kağıtları; evinde yeni dekorasyon yapmak isteyen kişilerin en önemli yardımcısıdır. İnsanlar, evin iç dekorasyonunu yenilemek, evlerine estetik görünüm sağlamak yada yeni mobilya modeline uygun olan duvar kağıdı ile tekrar kaplamak amacıyla duvar kağıdını değiştirme gereği duyarlar. Duvar kağıdını sorunsuzca sökmek için kolay ve faydalı teknikler bulunmakta ve bu teknikler duvar kağıdını sorunsuzca sökmeye yardımcı olmaktadır.

Duvar kağıdını kolaylıkla sökebilmek için bazı malzemeler gerekmektedir. Odanın içerisini ve zeminini korumak için muşamba, bir miktar naylon ve duvarda iz bırakmayacak banda ihtiyaç vardır. Zemini muşamba ve naylon ile kaplayıp bant ile sabitlemek gerekir. Bir kovada ılık su ve yumuşatıcı karıştırılıp boya fırçası yada sünger ile duvar kağıdının ıslatılması sağlanır. Duvar kağıdı ıslatıldıktan sonra duvar kağıdı kolay bir şekilde duvardan ayrılmaya başlayacaktır. Maket bıçağı yada ıspatula ile duvardan ayırabilmeniz mümkündür. Duvar kağıdı çıkarma işlemi bittikten sonra zımpara ile duvarda kalan bölümleri temizleyebilir, oyulan bölümleri dolgu macunu ile doldurabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın