Fransız PSA Grubu Emre Karaer dedi

Fransız PSA Grubu (Peugeot Citroen), 50’den fazla ülkenin yer aldığı Afrika ve Ortadoğu bölgesinin başına 41 yaşındaki Emre Karaer’i getirdi. Alman Opel’i de bünyesine katarak hızlı bir büyümenin içine giren Fransız PSA Grubu (Peugeot Citroen), 50’den fazla ülkenin yer aldığı Afrika ve Ortadoğu bölgesinin başına 41 yaşındaki Emre Karaer’i getirdi.

Merkezi Kazablanka olan bölgenin Başkan Yardımcısı görevini yürütecek olan Karaer, PSA Grubu bünyesindeki 4 markanın (Peugeot, Citroen, DS, Opel) satışlarını 2025’e kadar 400 bin adetten 1 milyona çıkarmak için çalışacak.

Emre Karaer, Hürriyet’e yaptığı özel açıklamada Fransa’da beyin avcıları vasıtasıyla 1 yıl önce PSA Grubu ile görüşmelerinin başladığını belirterek, “Oldukça detaylı bir eleme süreci gerçekleştirdiler. Volvo’da son görevime 2014 yılında atanmıştım. Bu görevimde kârlılığı 2 kat artırırken satış adetlerini ise yüzde 50 yükselttik.

Aynı dönemde Suudi Arabistan ve bir çok ülkeye yeni distribütörler atayarak büyüme gerçekleştirdik. Sonuçta kariyerimin başından bu yana Afrika ve Ortadoğu bölgelerine bakıyorum. PSA Grubu’nun beni tercih etmesindeki ana sebep bu pazarları yakından biliyor ve potansiyelini çıkarıyor olmam” dedi.

Karaer, 4 markayı yöneteceği Afrika bölgesinde Fas, Cezair ve Tunus’un, Ortadoğu da ise Fransızların Mashreq diye tabir ettikleri bölgede Lübnan, Suriye, Ürdün ve Irak haricindeki tüm ülkelerin kendisine bağlandığını belirterek şunları söyledi: “Yani ilk etapta üretimin de olduğu 7 ülke hariç Afrika ve Ortadoğu’daki 50’nin üzerindeki ülkede 4 markayı yöneteceğim.

Özellikle Güney Afrika’da ciddi bir büyüme planımız var. Opel’i Afrika’da ön plana almak istiyoruz. Çünkü Afrika’nın genelinde büyük potansiyel var.”

Emre Karaer’e yeni görevinde başarılar diliyoruz. Bu haber ilginizi çekti ise, haberin devamını http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bir-milyon-sat-emre-50den-fazla-ulke-ona-baglandi-40753290 linkine tıklayarak okumaya devam edebilirsiniz.

Bu bilgiyi faydalı mı buldunuz? Yazı sonundaki, sosyal medya linklerimizi tıklayarak, sizde bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın