KÜÇÜK Oturma Odası Dizaynı

Evinizde estetik görünümün en önemli parçası mobilyadır. Mobilya seçerken evinizin büyüklüğüne ve odanın şekline göre seçmeniz kullanış ve görünüş açısından önemlidir. Çünkü eşyalarınız da evinizde yer kaplayacak ve büyük mobilya odanın daralmasına sebep olacaktır. Dikdörtgen bir odaya sahipseniz; köşe koltuk takımı tercih etmeniz aynı zamanda açık alanın ölçüsüne göre halı almalısınız ki odayı daha ferah ve geniş hale getirebilesiniz. Odada kullanacağınız ünite ve aksesuarları da dikkatli ve odanıza uygun seçerseniz hem şıklık hem de görsellik açısından güzel bir odaya sahip olmanızı sağlayabilirsiniz.

Koltuk takımı odanın en önemli parçalarından biridir. Bir fincan kahve içerek rahatlayabileceğiniz, arkanıza yaslanıp film izleyebileceğiniz, misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayabileceğiniz koltuklar, devamlı göz önünde ve en çok kullanılan eşyalardır. Bu sebeple kişisel ihtiyaçlara uygun olarak ve konforundan ödün vermenden bir koltuk seçiminde bulunmanız gerekir. Yaşam alanlarınızda rahat hareket etmenizi sağlayacak, odanıza bütünlük katacak hem şık hem de rahat koltuk seçenekleri fazlasıyla bulunmaktadır.

Özgür hareket alanı olmayan bir ortam ne kadar rahat olursa olsun belli bir zaman sonra kendinizi kötü hissettirecek ve kapalı bir kutu içerisinde gibi duyguya kapılmanıza neden olabilir. Ortamın dar olması şık olmayacak anlamına gelmiyor. Eviniz sizin en önemli yaşam ve kendinizi ve zevkinizi sergileyebileceğiniz alandır. Zevkinize uygun küçük ölçekli mobilyalar ile de tüm zevklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Sadece aşırı pofuduk ve yuvarlak kol tasarımına sahip koltuklardan uzak durmanız gerekir. Günümüzde sizlerin vereceğiniz ölçüler doğrultusunda mobilya imalatı yapan mobilyacılar vardır. Bu demek oluyor ki istediğiniz renk ve modeli kendi odanıza göre yaptırabilirsiniz.

Rengi, dokusu ve tasarımı ile beğeni kazanan ve çağdaş görüntüsü ile odanıza şıklık katacak ürünlerin çeşitleri oldukça fazladır. Bu sayede yaşam alanlarınızda görmek isteyeceğiniz renk alternatifine ve aradığınız özelliklere sahip modelleri bulabilmeniz mümkündür. Kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissettirecektir.

Unutmayın ki küçük oturma odası dekorasyonu tamamen hesaplama ve strateji meselesidir. Seçeceğiniz ufak koltuk takımları, odayı daha geniş gösterecek boya rengi, duvar kağıdı ya da aksesuar olarak kullanacağınız 3 parçalı kanvas tablo ile odanızı daha keyifli mekan haline getirecektir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın