Parke Altına Kullanılacak Malzeme

Laminat parkelerimizi seçerken sadece parke görünümü yada kalitesine bakarak seçilmemesi gerektiğini önceki yazımızda belirtmiştik. Bu yazımızda da parkelerimizin altına kullanmamız gereken malzemelerin seçiminden bahsedeceğiz. Laminat parkelerimizin döşenmesi için ilk önce bakmamız gereken döşenecek zeminin durumudur.

Eğer şap üzerine laminat parke uygulaması yapılacaksa ve şapta hafif bozukluk var ise ısı yalıtım malzemesi diye tabir edilen 3 ve  5 mm Kalınlığında Olan İzol (Kapron) Kullanılır. Kapron ne işe yarayacak diye sorarsanız eğer laminat parkenin zemin bozukluğunu giderici özelliğe sahiptir ve aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı olarak’ta kullanılır.

Eğer zeminde eski sistem parkeler varsa kesinlikle kapron kullanılmaz. Bunun nedeni ise kapron’lar gözenekli olmadıkları için parkeye hava aldırmayarak o parkenin zaman içerisinde kabarmasına yol açacaktır .Bu sebepten dolayı önerilen malzeme 2 mm kalınlığında beyaz şiltedir. Beyaz şilte düz zeminlerde parke altına kullanılan standart malzemedir. Kapronlar da genelde müşterilerin isteği üzerine uygulanır. 5 mm üzerinde olan 1 cm ve 2 cm’lik kapronlar sakıncalıdır.

Kaliteli laminat parke için Beykoz Laminat Parke ile irtibata geçebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın