Takı ve Tasarım Takılar

Günümüzde kadınların en vazgeçilmez aksesuarları arasında bulunan takı ve mücevherin öyküsünün insanlık tarihi kadar eskilere dayanmaktadır. Tarihte ilk takılar deniz kabukları ve hayvan dişlerinden yapılıyor iken dünyada gerçek anlamdaki ilk kuyumcu sektörü Mezopotamya zamanında ortaya çıkarak yaygınlık göstermiştir.

Takı deyince kadınların en çok kullandığı kolye, yüzük, bileklik, saat ve broşlar dikkatimizi çeker. Bir kadının tarzı giydiği kıyafetlerden, kullanmış olduğu takılardan anlaşılmaktadır. Takılar aynı zamanda kadına ayrı bir zarafet ve şıklık katmaktadır. Son yıllarda yapılan özel tasarımlar ise kişiye özel ve farklı tarzlara da hakim olan takılardır.

Takılar; zamanla giysinin ayrılmaz bir parçası olarak kıyafetle bütün haline gelmiştir. Dünyevi düğürler önem kazandıkça ve insanın yaşam tarzı zenginleştikçe takılan takıların da öneminde artış olmuştur.

Günümüzün en değerli madenlerinden biri olan altın hem kolayca işlenebilir hemde pratik yaşamdaki kolaylığı sebebiyle sıklıkla kullanılmaktadır.

Sizler de eğer takılara çok önem veriyor ve değişik tarzlarda takı arıyorsanız Canan Yolaç Stamboul mitolojik tasarım bileklik doğru bir tercih olabilir.

Canan Yolaç sanat danışmanlığı, iç mimarlık, stil danışmanlığı, renk uzmanlığı gibi farklı alanlarda çalışmalar yapmıştır.

İş hayatındaki çok yönlü tecrübeleriyle birlikte mistik dünya seyahatlerinin ve bilinçaltı keşif yolculuğunun kişisel dönüşümünü bir araya getirip harmanlamıştır. Bu sayede cananyolacstamboul markasının doğmasını sağlamıştır. Canan Yolaç farklı medeniyetlere ilgi duyarak çıktığı bu yolda taşıdığı mitolojik yaşamlar, egzotizm ve kişisel farkındalıkla markanın ikonik tasarımlarına ilham vermiştir. Bu sayede markanın gün geçtikçe daha farklı ve çeşitli modelleri oluşmuştur.

Takı zarafet, şıklık, gösteriş, tarz, stil demek. Artık kadınlar kadar erkeklerde takılara çok ilgili. Artık günümüzde erkeklerde kolye, yüzük, bileklik, broş ve kol düğmeleri olmak üzere pek çok takıyı takmakta. Bu durum artık kişinin bir tarzı ve stili haline gelmekte. Canan Yolaç erkekleri de düşünerek onlar için de takılar tasarlamakta. İkonik tasarım kol düğmeleri olmak üzere bunlardan bazılar ise, Jr. Secret Of The Universe Champaigne İkonik Kol Düğmesi, Inner Flower White & Ametist Taşlı Kol Düğmesi, Secret Of The Crown Green Kol Düğmesi’dir. Diğer ürünleri hakkında detaylı bilgi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.