Yumuşak saçlar için ev yapımı serum

Saçımızın bakımı için bir çok saç serumları yada saç kremleri kullanmışızdır, eğer ki bu kullanımlardan memnun kalmadıysanız saç serumunuzu kendiniz evde yapabilirsiniz. Bu yapacağınız saç serumu hem saçlarınıza parlaklık kazandıracak hemde saçlarınızı besleyip sağlıklı gözükmesini sağlayacak.

Hint yağı, yağ asitleri bakımından zengindir yatıştırıcı ve yağlayıcıdır. Saç derilerini ve sert saçları yumuşatır arkasında ipeksi bir yumuşak doku bırakır.  Son olarak, keten tohumu yağı aslında saç gelişimini teşvik eder ve omega-3 yağ asitleri ile doludur.  Bu yağların hepsi kafa derisi ve diğer pul pul dökülmelerine yardımcı olarak kafa derinize nüfuz eder.

Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı avokado yağı
  • 1 yemek kaşığı Hint yağı
  • 1,5 yemek kaşığı Keten Tohumu Yağı
  • 25 Damla Uçucu Yağı

Yapılışı: Avokado ve hint yağını koyu renkde bir şişeye koyun. Yağların zarar görmemesi için koyu renk şişelerde kullanın.  Ardından, şişenin kalan kısmını keten tohumu yağıyla tamamlayın ve seçtiğiniz uçucu yağın üstüne yerleştirin.

Yaptığınız serumu buzdolabında saklayın, her kullanımdan önce iyice çalkalayın ve saç kurutma makinesi ile kurutma işleminden önce saçları nemlendirmek için küçük bir miktar uygulayın. Ayrıca biraz ekstra parlaklık ve nem için kuru saça biraz daha fazla ekleyebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın