Avrupa Turları İle Nereye Gidilir?

Her adımında ayrı tarihin izlerini taşıyan büyük Avrupa kıtasında  60′ dan fazla ülke yer almaktadır. Avrupa her yıl dünyanın farklı yerlerinden turistler ağırlamaktadır. Haliyle 60 ülke arasından gezmek için seçim yapmak zor olmaktadır. Bu sebepten dolayı farklı türlerde hazırlanan Avrupa turları pek çok turist için güzel bir seçenek haline geliyor.

Avrupa Turlarıyla Nereye Gidilir?

Birkaç ülkeyi görebilmeniz için, Kayak turları, Baltık turları, Balkan turları, Benelüks turları olarak zengin ve kapsamlı turlardır. Tek ülke turları arasında en çok tercih edilenlerse şöyle: İtalya, Yunanistan, İngiltere, Rusya, Fransa, İspanya.

Avrupayı turla gezmenin avantajları

  • Rehberle gezmek

En büyük avantajlardan birisi de gittiğiniz Avrupa ülkesinin her zerresini en incesine kadar bilen tecrübeli rehberlerle dolaşmaktır. Bulunduğunuz şehrin tarihi, kültürel ipuçlarını rehberinizden öğrenebilir bu durumda rehber yönlendirmesiyle gezdiğiniz yerleri her detayına kadar anlayabilirsiniz.

  • Uygun fiyatlardan faydalanmak

Tur firmaları paketlerini oluştururken tek başına gezen turistlerin ulaşabileceği otel ve araç fiyatlarından çok daha uygun fiyatlara ulaşabilir ve bunu konuklarına sunabilirler. Toplu veya erken alımlarda fiyatların ekstradan düşebileceğini ve ayrıca taksit imkanlarını da hesaba katarsak Avrupa seyahatlerinde tur şirketlerini tercih etmenin neden daha mantıklı olabileceğini daha iyi anlatmış oluruz.

  • Zamanı yönetebilmek

Hangi bölgeye ne kadar zaman ayrılması gerektiği sayısız ziyaretle belirlenmiş ve seyahat programına en uygun şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca olası bir program değişikliğinde tur rehberinin mutlaka B planı vardır ve bunu sunarak zaman kaybını önleyecektir. Tur deyince herkesin sürekli birlikte hareket ettiği bir gezi düşünmeye hiç gerek yok. Rehberinizin vereceği serbest zaman boyunca Avrupayı bir lüks kiralık araç sayesinde keşfe çıkabilir ve özgürlüğün tadına varabilirsiniz.

  • Görülmesi gereken yerleri kaçırmamak

Herkes eşsiz o modern şehire Paris’e gidince Eiffel Kulesine gitmesi gerektiğini bilir ancak şehrin dokusunu yansıtan ve Parislilerin çok iyi bildiği özgün yerleri atlayabilirler. Bu sebepten dolayı Avrupa’nın has mekanlarını keşfetmek ve tarihini hissedebilmek için turları tercih etmek mantıklı bir adım olabilir.

  • Yeni insanlar tanımak 

Turların belkide en keyif verici özelliklerinden biri de kendi sosyal çevremizde, iş yaşantımızda  ya da ailemizde denk gelemeyeceğimiz insanlarla rastlamamış olabiliriz. İçinde gezgin ruhu taşıyan bir grup insanın turun ilk gününden son gününe gelene kadar oluşturacağı bağı; tur deneyimi daha önceden keşfedenler biliyordur. Avrupa’nın dar sokaklarını, yerel lezzetlerini, kıymetli el işlerini keşfederken insanları da tanımak keşfetmek harika bir deneyim ve kopmayan bir dostluk deneyimi olarak hatıralarınızda yer alacaktır.

  • Güvenli bir şekilde seyahat etmek

Tur firmalarının anlaşmalı oldukları ulaşım şirketleri, oteller/konuk inşaatlar, rehberler, sigorta şirketleri uzun araştırmaların sonucu seçilmiştir. Seyahat eden kişilerin çıkarlarını gözeterek oluşturulmuş olan anlaşmalarla güvenli bir seyahat sağlanması hedeflenmektedir. Seyahat sırasında doğabilecek olumsuz bir durum karşısında tur yetkilisi deneyimiyle olayı kontrol altına almak için elinden geleni yapacak ve konuğunun zor durumunu ortadan kaldırmaya çalışacaktır.