Evde Spor Yapmak Çok Kolay

Günümüzde çoğu insan evinde spor yapmayı tercih ediyor.  Sporla ilgili Youtube kanallarının artmasıyla da istedikleri şekilde spor yapabilme imkanı buluyorlar. Ya da Dvd’lerle, akıllı telefonlara indirilen uygulamalarla kişiler evinde spor yapabilmektedir.  Bu sayede spor merkezlerine para vermekten kurtulmakta. Fakat hepimizin evi, bir spor salonu rahatlığında hareket edebileceğimiz kadar geniş alanlarda değil. Kullandığınız pilates toplarını, ağırlıkları ve matları ayak altından kaldırmak gerek. Basit ama etkili evde spor yapabileceğiniz önerilerimizi dikkate almanızı öneririz.

Pilates yapan biriyseniz spor yapabilmek için koltukları oradan oraya çekmekte güçlük mü yaşıyorsunuz? Bunun için koltuk takımları altına tekerlek yerleştirebilir  ve böylece rahatlıkla koltukları çekebilirsiniz. Böylece spor yapabileceğiniz alan genişleyecektir.

Duvarlar ise squat, wall sit  gibi egzersizlerde kullanılabileceğiniz ve spor malzemeleri için saklanabilecek ideal yerlerden biridir. Örneğin duvara çakacağınız geniş askı veya raflara matlarınızı yerleştirebilirsiniz. İrili ufaklı rafları olan dolaplara tüm spor malzemelerinizi koyabilirsiniz.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın