Türk Mutfağı

Türk Mutfağı yüzyıllardır sürmekte olan tarihi ile gelişimini sürekli olarak devam ettirmiştir. Yüzyıllar içerisinde Türk Mutfağı kimi zaman farklı yemek kültürlerinden etkilenmiş, kimi zaman ise kendisi farklı kültürlerin etkisinde kalmıştır.

Türkler’ in tarih süresince yaşamış oldukları coğrafya ve bu coğrafyanın sunmuş olduğu çeşitli sayıda sebzeler ya da meyveler, geniş mutfak kültürünün oluşmasında önemli ölçüde katkı sağlamıştır.

Türk mutfağı, Türkiye’nin ulusal mutfağı olmakla birlikte aynı zamanda Osmanlı kültüründen de önemli ölçüde etkilenmiştir. Osmanlı’nın mirasçısı durumunda olan Türk mutfağı hem Balkan hem de Orta Doğu mutfaklarını etkilemiştir. Bununla birlikte etkilemekle kalmayıp kendisi de bu mutfaklardan etkilenmiştir. Ayrıca Türk mutfağı ülkenin farklı bölgelerine göre de çeşitli farklılıklar göstermektedir.

Türk mutfağı, dünyadaki en zengin mutfaklardan birisidir. Türk mutfağı hakkında daha fazla bilgi öğrenmek ve de  daha yakından Türk mutfağını tanımak isterseniz arama motorlarından Istanbul Daily City Tours yazabilirsiniz. İlgili web sitesinde bulunan Cooking Class eğitimine katılarak Türk Mutfağı hakkında bilgi ve tecrübenizi geliştirebilirsiniz.